All-On-4

All-On-4 tedavisi nasıl gerçekleştirilir?

All-on-4 tedavisi, hiç dişi olmayan ve kemik yetersizliğine sahip hastalarda sinüs lift, kemik eklemesi vb. gibi ileri cerrahi yapılması gereken durumları ortadan kaldırmak için uygulanan hızlı ve etkili bir tedavi yöntemidir.

Geleneksel implant tedavisi ile All-on-4 tedavisi arasındaki en büyük fark; implantların açılı konumlandırılabilmeleri sayesinde daha az implantla sabit dişler yapılabilmesidir. Tamamen dişsiz bir çenede kayıp dişlerin yerine konmak üzere 8 ya da 10 implant kullanılırken bu teknikle 4 veya 6 implant uygulaması yeterli olur.

All-on-4 uygulaması planlanan hastalara öncelikle detaylı bir radyolojik ve klinik muayene gerekir. Bilgisayarlı tomografi sonucuna göre kemik ölçümleri yapılarak hastaya uygun bir tedavi planı oluşturulur. All-on-4 tedavisi cerrahi ve protez uygulamaları olmak üzere iki ana kısımdan oluşur. Tedavinin ilk gününde planlamaya uygun olarak 4 veya 6 adet implant yerleştirilir ve ardından aynı gün hastaya 3 ay süre ile kullanacağı geçici protezler teslim edilir. Cerrahi müdahaleden 3 ay sonra ise hastaya daimi olarak kullanacağı protezler yapılır.

 

All-On-4 tedavisinin avantajları nelerdir?

All-On-4 tedavisi, dişleri olmayan hastalarda aynı gün içerisinde implant uygulamasını takiben geçici dişlerin teslimine imkan tanır. Tamamen dişsiz kalan ya da tamamen dişsiz kalma ihtimali olan hastalar için geleneksel implant yöntemine göre daha ekonomiktir ve hızlı sonuç verir. Bu teknik alt çenede 10 yıla, üst çenede ise 5 yıla kadar başarılı takipleri olan, uzun dönem sonuçları kanıtlanmış bir tedavidir.

All on four tedavisi yaptırmak isteyen hastalarımız cerrahi ve protetik diş tedavisi uzmanlarımız ile görüşebilirler.

WhatsApp
INTERNATIONAL PATIENT
Bize Ulaşın