Kök Kanal Tedavisinden Korkmamak İçin 10 Sebep!

Yaklaşan bir kök kanal tedavisi randevunuz varsa ve ağrılı, zor geçecek bir prosedürün sizi beklediğinden korkuyorsanız, durumun hiç de böyle olmayacağından, sürecin düşündüğünüzden çok daha basit ve gerçek anlamda ağrısız olacağından emin olabilirsiniz! Bu yazımızda kanal tedavisinden korkmamanız için 10 sebebi sıraladık.

1)Kök Kanal Tedavisi Ağrının Sebebi Değil, Çözümüdür!

 Dişlerin içerisinde bulunan sinirler çürük, travma veya önceden yapılan işlemler neticesinden hasarlanabilir, enfekte olabilir. Günümüzde kök kanal tedavisi sayesinde sinirler çıkartılarak hastanın ağrısı geçirilmekte ve enfeksiyon odakları uzaklaştırılabilmektedir.

2)Kanal Tedavisi Doğal Dişlerinizi Korur!

 Hiçbir şey doğal bir dişi kurtarmakla karşılaştırılamaz ve kanal tedavisi tam da bunu yapar. Bir dişi kaybetmek ve onu bir implant veya köprü ile değiştirmek zorunda kalmak yerine, hasarlı dişinizin sağlığını ve işlevini eski haline getirebilirsiniz. Prosedür sizi güvenle gülümsetecek ve gelecekteki diş sağlığınızı koruyacaktır.

3)Kanal Tedavisi Genel Sağlığınızı Korur!

  Herhangi bir dişteki çürüğün ağızdaki diğer dişlere de taşınabileceğini ve böylece birçok dişi enfekte edebileceğini biliyor muydunuz? Daha da kötüsü, oral bakteriler diş etlerine ve kan dolaşımına girerek bir dizi soruna neden olabilir. Bazı durumlarda enfeksiyon, sepsis adı verilen ve sağlığınıza zarar verebilecek ciddi bir duruma neden olabilir.

4) Anestezideki Gelişmeler

  Dental anestezide gelişmeler, prosedürü konforlu ve stressiz hale getirmeye yardımcı olur. Daha yeni ilaçlar, uyuşturma ajanlarının süresini ve gücünü artırmaya yardımcı olarak geçmişte olduğundan daha olumlu bir kök kanal tedavisi deneyimi sağlar.

5) Dental Teknolojideki Gelişmeler

  Günümüzün dental ekipmanları hastaların daha konforlu ve ağrısız  diş tedavileri geçirebilmeleri için tasarlanmıştır. Dental operasyon mikroskobu sayesinde çok ufak ayrıntılara kadar diş kökleri incelenebilmekte ve tedaviler büyük bir titizlikle yapılabilmektedir.

6)Kanal tedavileri nispeten hızlıdır!

  Kanal tedavisi, gelişmiş teknikler sayesinde normal bir dolgudan çok daha uzun olmayan, nispeten hızlı bir tedavidir. Bu, diş hekimi koltuğunda daha az zaman, ağrısız ve sağlıklı bir ağza doğru daha hızlı bir yol anlamına gelir.

7) İşlem Sonrasında Minimal Ağrı!

  İşlemden korkan hastaların bir kısmının çekincesi de işlem sonrasında meydana gelebilecek yoğun ağrıdır. Günümüzde yapılan kanal tedavilerinden sonra çoğu hasta ertesi gün günlük rutinlerine döner. Bununla birlikte, gerekirse hekimler iyileşme sürecinde hastanın konforunu arttırmak üzere ağrı kesici ilaçlarla tedaviye destek olabilir.

8) Kanal Tedavisi Hastalığa Yol Açmıyor!

  Kanal tedavisinin bir şekilde sizi hasta edebileceğine dair eski efsane bilimsel anlamda çürütüldü. Başarılı bir kanal tedavisini vücudun herhangi bir yerindeki hastalığa bağlayan hiçbir kanıt yoktur.

9) Kanal Tedavisi Çok Başarılı Bir Tedavidir!

  Modern diş hekimliği günümüzün kök kanal tedavilerinin yüzde 95’in üzerinde bir başarı oranına sahip olduğunu göstermektedir. Bu da, başarılı bir kanal tedavisinin gelecekte sorun yaratma ihtimalinin çok düşük olduğunu gösterir.

10) Çoğu Tedavi Tek Seansta Bitirilebilmektedir!

  Günümüzün teknolojisi ve bilimsel yönlendirmeleri sayesinde kanal tedavilerinin çoğu tek seansta bitirilebilmektedir. Böylece aynı gün içerisinde hastalar mevcut ağrılarında rahatlama ve konforlarında artış yaşamaktadır.

WhatsApp
INTERNATIONAL PATIENT
Bize Ulaşın